Okolie

Hrad Blatnica

Zachované je murivo západnej veže, ktorá sa čnie aj dnes do veľkej výšky a sú nej vidieť štrbinové strieľne. Horný hrad zovretý medzi dve veže sa bohužiaľ značne rozpadáva - hlavne jeho spojovacia palácová časť. Na hospodárskych budovách v dolnom hrade je celkom zachovalé nárožné kvádrovanie. Murivo sa pomaly zvetráva do doliny, hlavne nad strmým úbočím. Na obe plochy po baštách je možné vystúpiť a je odtiaľ nádherný výhľad. Hrad je však prístupný, tak ako každá ruina, len na vlastné nebezpečenstvo a preto buďte opatrní. O to, aby sa hrad úplne nerozpadol a nesplynul s okolitým prostredím, ale zachovalo sa aspoň niečo z jeho zašlej slávy aj pre budúce generácie sa už vyše roka snaží občianske združenie: Diadém - združenie záchrany hradu Blatnica, ktoré na hrade v roku 2008 v spolupráci s úradom PSVaR v Martine vykonávalo rôzne čistiace práce predhradia a drobné prípravné práce potrebné pre realizáciu budúcich prvotných záchranných prác už i na samotnom objekte hradu.

Aquapark Turčianske Teplice

Unikátny AQUAPARK s atrakciami podľa najnovších svetových trendov ponúka veľa vodnej zábavy a adrenalínu. Návštevníci si môžu vyskúšať dva nové tobogany, jeden „MOVIE TOBOGAN“ so špeciálnou videoprojekciou a druhý nazvaný „KAMIKADZE“ s odvážne strmým sklonom. Ďalej sa môžu vyšantiť v troch vonkajších bazénoch, v plaveckom bazéne s chrličom, alebo v bazéne s atrakciami ako divoká rieka, hojdací záliv, vodné delo s chrličom, vodné lehátka a šmykľavka, ako aj v treťom detskom bazéne. Vo vnútorných priestoroch nájdete tiež sedací bazén kruhového tvaru s masážnymi tryskami a svetelnými efektmi.

Tlstá a ostrá

Veľkú Fatru má zrejme väčšina horalov zafixovanú predovšetkým v podobe pekného, hôľneho hlavného hrebeňa. Preto je dosť možné, že mnoho z nich ani len nenapadne prehľadať zákutia ako je okolie Blatnice. Práve tu sa nachádza zaiste jeden z najkrajších vrcholov nielen Veľkej Fatry ale i Slovenska - Ostrá s výškou 1247m a Tlstá 1414 m

Drieňok

Majestátny vápencovo-dolomitový vrch Drieňok (niekedy písaný aj bez mäkčeňa) je jedným z najpôsobivejších vo Veľkej Fatre, nepatrí však k najfrekventovanejším, čo môže mnohým vyhovovať. Z jeho vrcholu ležiacom vo výške 1268 m n. m. sa naskytá nádherný kruhový výhľad do šíreho okolia. Akýmsi nepísaným symbolom vrchu je veľmi zaujímavo pokrútený vyschnutý strom nachádzajúci sa v najstrmšej časti výstupu. Na Drieňok je možné vystúpiť po značkovanýc turistických chodníkoch z obcí Rakša, Mošovce, Čremošné či Blatnica. Výstup je stredne náročný. Azda najvhodnejším obdobím na návštevu Drieňka sú jarné mesiace, kedy skaliská vo vyšších častiach vrchu zakvitnú prekrásnou vápnomilnou kvetenou.

Lyžiarske strediská

V okolí 20km od strediska sa nachádzajú 4 lyžiarske strediská Jasenská dolina, Snowland Valča, Ski Krahule, Winterpark Martinské hole.

Daj si pauzu.. U nás ako doma.